середа, 21 жовтня 2020 р.

6 клас Українська література

 22. 10. 20 р.

Тема: "Роль пісні, слова, історії в житті будь-якої людини. Добір прислів'їв, крилатих виразів, фразеологічних зворотів, що виражають головну ідею твору М. Вороного "Євшан-зілля"

1. Перегляньте відео, виконуючи подані завдання усно.

2. Слово учителя.

М. Вороний із болем у серці звертається до людей, які відцуралися від своєї батьківщини, які, потрапивши на чужу землю, забули рідну мову. Чимало синів і дочок України блукають по світу в пошуках щастя. Це до них звернені слова поета:

Краще в ріднім краї милім

Полягти кістьми, сконати,

Ніж в землі чужій, ворожій

В славі й шані пробувати!

Чи не згадаємо ми, прочитавши ці рядки, славнозвісне Шевченкове: «Хто матір забуває, того Бог карає». Горе тій людині, тому народу, який забуває своє коріння. Історичне безпам’ятство руйнує нації.

Риторичним постає питання автора про те, де ж узяти того євшану, «того зілля-привороту, Що на певний шлях направить, — Шлях у край свій повороту?!». Таке, ж питання можна було би поставити й до багатьох зараз, і дуже хочеться, щоб ми не чекали якогось дивного казкового євшан-зілля, а знайшли в собі сили й бажання бути гідними своєї землі, шанувати себе. Патріотизм М. Вороного, його любов до батьківщини не можуть не хвилювати. Порушена поетом проблема історичної пам’яті народу і через сто років після написання твору продовжує бути актуальною.

У нашого народу намагалися відібрати пам’ять, писали й переписували нашу історію. Але були і є в Україні люди, патріоти, які домагаються історичної правди для народу України. Тільки пізнавши свою історію, усі світлі і темні її сторони, український народ може усвідомлено будувати своє майбутнє.

Домашнє завдання: виписати в зошит прислів'я, крилаті вирази, фразеологічні звороти, що виражають основну ідею твору. Зошити принести у п'ятницю, 23. 10. 20.


  З 23 березня по 31 березня - весняні канікули.