середа, 27 квітня 2022 р.

Українська література 7 клас

 28. 04. 22 р.

Тема: "М. Павленко.  "Русалонька із 7-В, або прокляття роду Кулаківських". Добро і зло в повісті, у сучасному світі та людині".

1. Ознайомтесь із відео. Напишіть у зошиті літературний паспорт твору.

  З давніх-давен науковці досліджують, що розуміється під словами «добро» і «зло», а також їх взаємозв’язок. Кожен дослідник тлумачить ці поняття по різному. І до нашого часу дійшло дуже багато різних визначень. Але всі вони зводяться до того, що добро це щось прекрасне, яскраве, не перевершене, а зло – хмуре, сумне. Раніше у давні часи народи поняття «добра» і «зла» пов’язували з такими словами, як людина, розум, душа, серце. Ще з давніх часі людина намагалася все, що не робить ділити на добре і погане.

   Добро – моральне поняття, яке базується на позитивних вчинках людей. Доброю людиною називають ту особистість, якій притаманні такі якості : добродушність, чесність, щирість, душевність. Перед тим, як творити добро потрібно зрозуміти , що під цим розуміється. Поняття «добро» кожна людина розуміє по своєму і бувають такі ситуації, коли людина може віднести свій вчинок саме до добра, хоча він приносить іншим людям лише шкоду, а сама цього не помічає і не розуміє або може просто не хоче цього побачити.

   Зло – це теж моральне поняття, але яке проявляється в негативних діях людини, тобто є повною протилежністю добру. Злій людині притаманні такі якості: злість,жорстокість, кривда,грубість. Зло завжди намагається втрутитися туди , де панує добро. Зло люди роблять заради досягнення своїх цілей у житті, вони на той час думають лише про себе і їх не цікавлять доля інших людей. Злі люди завжди більш самотні.

    Добро і зло взаємопов’язані між собою, тому що якби не існувало добра тоді б не було і зла. Можна навести багато прикладів цього взаємозв’язку. Одним з прикладів є прислів’я, яке підтверджує це «Лихо не без добра».

     Взявши будь-яку українську народну казку, то можна побачити, як в ній відбувається боротьба між добром і злом, але завжди перемагає добро. Тому що добро приносить радість, щастя людині і робить світ все кращим. Немає казок в яких не відбувалося протистояння між добром і злом. Саме завдяки казкам ми можемо пояснити дітям, що розуміється під поняттям добро і зло. Казки дають можливість нам виховати в дітях самі найкращі якості людей, навчити їх робити лише добрі вчинки і завжди помічати зло. Ще з давніх часів народ показував у казка, що навіть у фантастичних країнах існує зло і завжди знайдуться люди які його переможуть.

2. Добро і зло у творі Марини Павленко «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських».

Завдання: розмежувати добрі та лихі вчинки у повісті-казці

  (письмово).

3.Бесіда.

- У чому загадка подвійного прізвища Софійчиної родини?

 - Чи можна назвати Софію абсолютно ідеальною героїнею твору?

 - Чому Марина Павленко Софію називає Русалонькою?

Письмове завдання надішліть для перевірки та оцінювання.



  З 23 березня по 31 березня - весняні канікули.